Уряд запустив пакет програм, аби приватні домогосподарства, ОСББ, ЖБК та підприємці могли встановити альтернативні джерела енергії, зокрема сонячні панелі та накопичувачі.
Держава дає можливість забезпечити себе енергією, щоб кожен українець міг захистити свій дім і бізнес від наслідків російського енергетичного терору.
Ви також можете зменшити свої платіжки та підтримати енергосистему країни, скориставшись простими енергопорадами.
Для громадян доступні пільгові кредити до 480 тисяч гривень на строк до 10 років. Кредити надаються під 0% річних.
Отримати їх можуть власники домогосподарств до 300 м².
Гроші надаються на сонячні панелі, вітряки та установки для зберігання енергії.
Всі деталі можна дізнатися на сайті Енергосвідомі або за допомогою безкоштовної урядової «гарячої лінії» з питань енергетики «СТРУМ» за номером 15-49
Для ОСББ та ЖБК діє програма Фонду Енергоефективності «ГрінДІМ». Можна отримати компенсацію до 2 млн грн на сонячні станції та до 2 млн грн на теплові насоси. Держава компенсує 70% вартості на купівлю та встановлення сонячних електростанцій, теплових насосів, супутнього обладнання
Для того, аби ОСББ та ЖБК могли одразу взятися до реалізації проєкту в межах програми «ГрінДім», є можливість отримати пільгову позику за іншою державною програмою «5-7-9». Сума - до 5 млн грн.
Дізнайся детальніше на сайті Енергосвідомі або за допомогою безкоштовної урядової «гарячої лінії» з питань енергетики «СТРУМ» за номером 15-49.
Малий та середній бізнес може отримати пільгову позику для купівлі та встановлення сонячних панелей і/або вітряків, установок для зберігання енергії, будівництва газотурбінних, газопоршневих та біогазових генераційних установок за державною програмою «5-7-9». Максимальна сума кредиту - 150 млн грн. Термін - до 10 років за ставкою 5, 7 або 9%.
Також для підприємців існує програма Фонду декарбонізації, за якою можна отримати позику до 25 млн грн на термін до 10 років за ставкою до 9% річних.
Кошти надаються на закупівлю та встановлення сонячних панелей, теплових насосів, когенераційних установок, біокотелень, іншого енергоефективного обладнення, та на проєкти енергосервісу.
Дізнайся детальніше на сайті Енергосвідомі або за допомогою безоплатної урядової «гарячої лінії» з питань енергетики «СТРУМ» за номером 15-49
Спільна економія електроенергії – це не лише заощадження коштів, а й захист енергосистеми від перевантажень. Кожна розумна побутова звичка допомагає долати енергетичні виклики та посилює нашу країну.
Зарядні пристрої, залишені в розетці після зарядки, також споживають енергію. Відключайте їх і заощаджуйте 26 кВт*год на рік для кожного пристрою.
Лід на стінках вашої морозильної камери збільшує споживання електроенергії на 15-20%. Розморожуйте морозильну камеру вчасно, щоб уникнути накопичення льда.
Ще більше енергопорад для кожного можна знайти тут.